Біла вежа в Салоніках – одна з головних міських визначних пам’яток. Кулі-Бланка, або Левкос-Піргос, стоїть на прибережному бульварі, в приємному зеленому сквері, і сьогодні в ній відкритий музей. Сучасна споруда замінила старе візантійське зміцнення, яке було вперше згадано в письмових джерелах в 12 столітті, але згодом реконструйовано турками для захисту гавані. Воно стало відомою в’язницею і місцем масових екзекуцій в період правління Оттоманської імперії.

Це циліндрична вежа висотою 34 м і діаметром 23 м. На її верху побудована турель висотою 6 м і діаметром 12 м. До деяких амбразур зовнішньої стіни можна дістатися по спіральної рампі, до інших – з центрального приміщення кожного з шести поверхів. У турелі є платформа діаметром 10 м і ще одна, нагорі основної конструкції, – діаметром 5 м.

Збереглися ранні ілюстрації, за якими видно, що колись вежу покривала конічний дах, як у аналогічних веж Еди-Куле і Румеліхісар в Стамбулі. До 1917 р перед Білою вежею стояла важка артилерія, а восьмикутні турелі і капоніри утворювали навколо неї захисну ланцюг.

Після того, як Греція отримала контроль над містом в 1912 р, вежу відмили до білого зовні, і вона стала символом оновлених Салоніки.

Довгий час вважалося, що Білу вежу побудували венеціанці, але тепер точно відомо, що нинішня будівля була зведена на місці більш ранньої через недовгий час після того, як місто захопили війська султана Мурада II в 1430 р До 1912 року над головними воротами зберігалася турецька напис з датою будівництва – 1535-1536 рр.

Турки успішно використовували вежу як форт, гарнізон і в’язницю. Довгий час вона була частиною старих міських стін, відокремлюючи єврейський квартал від мусульманських кладовищ. У 1826 р за наказом султана Махмуда II в ній була влаштована масова страта в’язнів-заколотників, після чого вежа заслужила назву Кривавої або Червоної ( «Канлі-Куле»). Після того, як Греція отримала контроль над містом в 1912 р, вежу відмили до білого зовні і переробили зсередини, і вона стала символом оновлених Салоніки.

Експозиція музею організована на сучасний лад, з мультимедійними додатками і атмосферними картинками і звуками.

Сьогодні у вежі працює музей, присвячений історії Салоників за різні періоди, відкритий міським Музеєм візантійської культури. Виставки першого поверху присвячені «професіоналам на ринку», тут експоновані знаряддя праці ювелірів, зброярів, склодувів і т. Д., А також старовинні монети і модель міського ринку. На другому поверсі виставки пов’язані з подорожами і торгівлею, а експонати розповідають про ярмарках, заморських мандрах, паломництвах і спектаклях.

На третьому поверсі основний акцент зроблено на демонстрацію візантійського житла, яким воно було зсередини: його обробка, типовий візантійський вечерю і оточення. Поверхом вище експоновані предмети повсякденного особистого життя, включаючи тапочки, косметику, парфумерію, ювелірні прикраси. Тематика верхнього поверху – смерть і похорон: тут розповідається про похоронних звичаях і виставлені надгробні пам’ятники і сакральні предмети, що відносяться до культу.

Практична інформація

Адреса: Thessaloniki, 546 31.

Біла вежа стоїть на приморському бульварі Нікіс (вул. Перемоги), у Олександрівського саду і приблизно за півкілометра від міської Ратуші.

Час роботи: щодня з 8:30 до 15:00, крім понеділків. У сезон музей відкривається о 8:00.

Вхід: 4 EUR, пільговий: 2 EUR.

Веб сайт

Ціни на сторінці вказані на вересень 2019 р

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here