Таїланд! Неймовірна краса природи цієї екзотичної для нас країни манить і притягує до себе. Коли дивишся на дивно прозору воду моря і озер, на захоплюючі дух заходи, на водоспади і храми, глибоку зелень дерев і неповторну яскравість кольорів – хочеться хоч на мить перенестися сюди, зануритися і насолодитися кожною клітинкою цим справжнім Едемом.

країна Південно-Східної Азії, розташована в південно-західній частині півострова Індокитай і в північній частині півострова Малакка. Межує на сході з Камбоджею і Лаосом, на заході з М’янмою, і на півдні з Малайзією. До 1939 року називався Сіам; по-тайськи означає «свобода».

Таїланд вважається провідним туристичним центром Азії. Містична країна нез’ясовно впливає на кожного, хто її відвідує. Багата культурна та історична спадщина, доброзичливі й усміхнені місцеві жителі, неповторна природа і унікальний досвід чекають кожного гостя країни.

«Таїланд» – англізований варіант назви країни, введений в ужиток в 30-х рр. XX ст., – означає «країна тайців», тайський варіант звучить як «Мианг Тхай» або «Пратхет Тхай». Назва «тхай» самі тайці трактують як «вільний», звідси Таїланд – «країна тайців» або «країна вільних». Назва цілком себе виправдовує: Таїланд – єдина країна Південно-Східної Азії, в свій час зберегла незалежність.

Королівство Таїланд – держава, розташоване в Південно-Східній Азії, на півостровах Індокитай і Малакка, із заходу омивається Андаманським морем, зі сходу Сіамською затокою Південно-Китайського моря. Територія Таїланду витягнута з півночі на південь (відстань від самої північної точки до найпівденнішої точки – 1860 км). Завдяки центральному положенню в Південно-Східній Азії і протяжності з півночі на південь, Таїланд має найрізноманітніший в Південно-Східній Азії клімат, тому врожаї основних культур збираються кілька разів на рік, а туристичний сезон «перетікає» з одних кліматичних зон в інші, роблячи Таїланд одним з небагатьох в світі цілорічних туристичних центрів.

Як дістатися

Найпростіше (якщо мова не йде про чартерні рейси) до Таїланду добиратися через столицю держави – Бангкок.

У Бангкоку діють два великих аеропорту – старий «Дон Муанг» свого часу був найбільш завантаженим міжнародним аеропортом, але після відкриття нового міжнародного аеропорту «Суварнабхумі» свої функції втратив. Новий аеропорт був відкритий в 2006 році і зараз є найбільшим аеропортом Таїланду і одним з найбільших на планеті. Він розташований в 25 кілометрах на схід від Бангкока і приймає чартерні і регулярні рейси. Міжнародні рейси прибувають в термінали БКК-1 і 2.

З необхідних документів для проходження паспортного і митного контролю потрібні: закордонний паспорт (терміном дії не менше 6 місяців), авіаквиток, ваучер, страховий поліс. При ввезенні понад 10 000 $ на людину – довідка з банку.

Всіх туристів, що прибувають представники приймаючої сторони зустрічають біля виходу з будівлі аеропорту. Трансфер з аеропорту в центр міста: на таксі – 180 бат, на автобусі Airport Bus – 100 бат, на лімузині авіакомпанії Thai Airways – 600 бат, на електричці – 5 бат (час у дорозі – близько 45 хвилин). Тим, хто продовжує подорож на внутрішніх рейсах, необхідно відзначитися у представників в аеропорту Бангкока. Представник допоможе туристу пройти реєстрацію в аеропорту і забезпечить зустріч в інших місцевих аеропортах. Реєстрація починається за 2 години до вильоту.

Клімат і погода в Таїланді

Єдиного сезону дощів в Таїланді немає. У серпні заливає Пхукет, в листопаді – Самуї. Однак періоду мусонів на курортах боятися не варто: тропічні зливи тривають до півгодини в день, а весь інший час світить яскраве сонце. Оксамитовий сезон триває з листопада по лютий: погода стоїть суха і не така спекотна, як навесні і влітку. На північ країни краще не їхати в серпні-вересні: сильні зливи та вітер зіпсують все враження.

Клімат Таїланду – вологий тропічний і субтропічний. Це пояснюється розташуванням більшої частини країни в тропічній та субтропічній зонах і впливом південно-західного і північно-східного мусонів. Відстань між крайньою північною і крайньому південному точками Таїланду становить 1860 км, а перепад широт – близько 15. Така протяжність з півночі на південь робить клімат Таїланду одним з найрізноманітніших в Південно-Східній Азії. Південно-західний мусон приносить дощі і відносну прохолоду в кінці травня – середині липня. До листопада дощі припиняються, і настає «прохолодний сухий» сезон, що триває до середини лютого. В цей час позначається і вплив північно-східного мусону, що не зачіпає Північний, Північно-Східний і Центральний Таїланд безпосередньо, проте приносить прохолоду. Після ослаблення мусонів, в лютому – травні, настає сильна спека, причому вологість повітря поступово збільшується аж до початку нового мусонного сезону, а потім цикл повторюється знову.

Тривалість сезону дощів визначити дуже важко. Зазвичай він починається в травні – червні і може тривати до листопада. У центрі країни і на східному узбережжі сильні дощі йдуть в серпні – вересні. Жовтень – зазвичай останній місяць сезону дощів, коли значні обсяги води вже накопичилися в іригаційних системах і міському дренажі, в результаті чого при нечастих і не дуже сильних дощах відбуваються досить сильні повені. Зокрема, коли річка Чаопрайя виходить з берегів, деякі квартали Бангкока бувають затоплені, адже близько третини міста знаходиться нижче рівня моря. Сезон дощів в Таїланді непорівнянний з аналогічним порою року в інших країнах Південно-Східної Азії. Звичайно, грунтові дороги робляться непрохідними, а над тропічними пляжами частину дня висять хмари, проте, вони пропускають достатню кількість ультрафіолетових променів, щоб прогріти повітря, море і пісок пляжів.

Так в найхолодніші місяці (з грудня по лютий, коли середня температура коливається від + 20 ° С до + 27 ° С) нічна температура повітря може опускатися до нуля в горах на півночі, тоді як днем ​​вона досягає + 25 ° С. Вранці в Чіангмае (столиці Північного Таїланду) в цей час буває близько + 10 ° С, а в інших районах вище + 20 ° С. Найспекотнішими місяцями є квітень і травень, коли температура вище + 35 ° С – щоденна норма, а + 40 ° С зовсім не рідкість.

Міста і регіони

Географічно, кліматично, з точки зору природних ресурсів, різноманітності форм рельєфу і навіть етнічного складу населення Таїланд ділиться на п’ять основних регіонів: Центральний, Східний, Північний, Північно-західний і Південний Таїланд.
центральний Таїланд

Це район великих родючих рівнин, що лежать частково нижче рівня моря і утворених долиною річки Чаопрайя, її притоками і рукавами, а також прилеглий до них передгірний пояс. Тут сконцентрована основна частина населення, що займається в основному землеробством – вирощуванням рису і фруктів. Центральний Таїланд став колискою розвитку рісоводчєской цивілізації. Саме тут розташована велика частина промислових підприємств, тут виробляється до третини сільськогосподарської продукції Таїланду, є добре розвинена транспортна мережа, тут розташовується і один з найбільших мегаполісів світу, столиця Таїланду – Бангкок.
східний Таїланд

Охоплює кілька провінцій – Трат, Чантбурі, Районг. На півночі воно досягає пагорбів і гір, на заході та півдні доходить до Сіамської затоки і на сході до кордону з Камбоджею. Сильно порізане узбережжя затоки облямоване скелястими островами, порослими лісом, а численні річки, поточні на південь, утворюють мангрові болота. Уздовж узбережжя тягнуться пляжі з білим піском. Східне узбережжя популярно насамперед завдяки курортній зоні в провінції Чон Бурі: тут розташований найпопулярніший туристичний місто Паттайя і острів Ко Самет неподалік. Крім того, ближче до кордону з Камбоджею знаходиться не такий розкручений, але набирає популярність острів Ко Чанг. Однак в цьому ж регіоні в провінції Районг розташований один з найбільших в Південно-Східній Азії торговельних портів – Гавкотом-Чабанг, і цілий ряд «зон експортного виробництва» – вільних економічних зон, в яких розмістили свої виробництва гіганти індустрії, такі, як «Мішлен »,« Міцубісі »,« Форд »,« Дженерал Моторс »та інші. Всі підприємства в цьому районі спочатку будувалися з урахуванням екологічних потреб, і тому сусідство з промисловими об’єктами практично не відбивається на курортній зоні.
північний Таїланд

Цей район країни з його гірськими хребтами і родючими гірськими рівнинами досі називають Ланна за назвою незалежного і потужного королівства, яке існувало тут аж до другої половини XIX століття. Топографічно північ країни і частина північного сходу – це гори (спільні з Китаєм, М’янмою і Лаосом) і полонини, найпівденніша з них – плато Корат на північному сході, що доходить майже до Бангкока, і становить близько третини території.
Північно-Східний Таїланд

Ця частина країни являє собою гірське плато Корат, що знаходиться на висоті 300 м над рівнем моря, населене переважно етнічними лао. Через часті посух і повеней, а також з-за тонкого шару родючого грунту, це найбідніший регіон країни. Тим не менш, він же, поряд з центральними рівнинами, – рисова житниця країни, а також район, що виробляє на експорт знаменитий «жасминовий» рис.
південний Таїланд

Цей регіон представлений півостровом Малакка. Берегову зону тут утворюють рівнини, а осьову частину представляють гори. Між горами знаходяться невеликі, сильно розчленовані долини. За особливостями рельєфу, клімату, а також за етнічним складом населення Східне узбережжя сильно відрізняється від Західного узбережжя. Воно має майже рівне і правильне обрис, тут є всього лише кілька бухт, але зате багато що тягнуться на великі відстані пляжів. Головною туристичною перлиною регіону є острів Пхукет.

Бангкок

Бангкок – один з найбільших і найважливіших міст південно-східної Азії, столиця, а також культурний і економічний центр Таїланду. Місто розташоване на східному березі річки Чаопхрая, практично на узбережжі Сіамської затоки. Швидко зростаючий і розвивається Бангкок грає важливу роль в економіці як країни, так і регіону. Він є самостійною тайської провінцією і однією з двох, де губернатора вибирають самі жителі. Округ столиці і п’ять сусідніх провінцій (Нонтабурі, Самутпракан, Патумтхані, Самутсакон і Наконпатом) утворюють агломерацію Великий Бангкок. Справжні кордону Бангкока були затверджені в 1972 році, коли місто, можна сказати, поглинув провінцію Тонбури. Площа Бангкока становить 1,568.7 км. Численні відгалуження в гирлі річки Чаупхрай, що протікають через Бангкок, а також прориті в XIX столітті канали забезпечили місту прізвисько «Венеція Сходу». Висота прибережного міста – всього 2 метри над рівнем моря, що заподіює серйозні проблеми в сезон дощів.

Місто є одним з головних туристичних центрів регіону, який посещет величезна кількість туристів з багатьох країн світу, перш за все із Західної Європи і Росії. Бангкок здатний задовольнити найвибагливіші смаки: і тих, кого цікавить незнайома загадкова культура Сходу, і тих, хто в першу чергу женеться за розвагами. У місті діє кілька сотень готелів різноманітного рівня, так що відпочинок тут можуть дозволити собі і не самі забезпечені люди.
Паттайя
© Олександр Томілін

Паттайя – місто в Таїланді, розташований на східному березі Сіамської затоки, в 165 км на південний схід від столиці країни – Бангкока. Паттайя – популярний курорт, відомий своїми барами і гоу-гоу танцями з шоу трансвеститів. Однак крім чоловіків і жінок легкої поведінки тут знайдуться і більш походять для сімейного відпочинку заняття і розваги. Незважаючи на те, що секс-індустрія все ще процвітає в Паттайя, курорт приваблює також тайські сім’ї та відпочиваючих з усього світу. Завдяки зусиллям місцевої влади, стан пляжів за минулі кілька років покращився, однак вони все ще не дотягують до високих стандартів решти Таїланду, а триваюче благоустрій позбавило пляжі частини природного чарівності, яким вони колись володіли. Незважаючи на це, велика кількість готелів, а також легка доступність зі столиці і аеропорту робить Паттайю популярним місцем для виїзду на вікенд. Обслуговуючи більше 5 млн. Туристів щорічно, Паттайя може запропонувати прекрасний вибір їжі і велика різноманітність розваг і визначних пам’яток, а його населення є барвисте попурі з національностей з усього світу.
Пхукет

Острів Пхукет – одна з південних провінцій Таїланду. Сусідні провінції – Пханг Нга (Phang Nga) і Крабі (Krabi) – не межують з Пхукет через його острівної розташування. Взагалі Таїланд Пхукет – усталений вираз у російських туристів, що говорить про популярність даного курорту серед наших співвітчизників.
Пляж Kae Bae, Ко Чанг
© Олена Шишкова

Острів Пхукет – найбільший серед островів Таїланду, за розміром він майже збігається з Сінгапуром. Острів пов’язаний з материком за допомогою моста. Він розташований поблизу від західного берега Таїланду в Андаманському Море. Регіон має площу близько 543 км2 і являє собою 1 великий і 39 маленьких островів. Спочатку Пхукет розбагатів завдяки запасам олова і каучуку. Острів – один з найголовніших пунктів торгового шляху між Індією і Китаєм і про нього часто згадували в іноземних корабельних журналах. Регіон отримує більшу частину доходу від туризму.
до Чанг

Острів Ко Чанг, що в перекладі з тайського означає «слонячий», велично розкинувся в акваторії Тихого океану біля берегів самої східної тайської провінції Трат, в 312 кілометрах від Бангкока. Свою назву він отримав тому, що обрисами нагадує силует дрімаючого слона.

Будучи другим за величиною островом Таїланду (після Пхукета), Ко Чанг являє собою бездоганний союз смарагдових вод, білосніжних піщаних пляжів і незайманих джунглів. Численні водоспади відкривають вашому погляду пейзажі дивовижної краси. Кожен вид – ніби ожила картина, вміло створена Творцем і втілила в собі всю гру барв і світла. Дивовижна природа, практично незаймана людиною, – одна з головних особливостей острова, що простягнувся з півночі на південний схід на 30 кілометрів.

Ко Самуї
Пляж Банг За на Ко Самуї
© Микола Лебедєв

Самуї – острів в провінції Сурат Тані, знаходиться на східному березі перешийка в Таїланді, поруч з містом Сурат Тані. Це третій за величиною острів Таїланду з населенням понад 50 000 жителів. Він багатий натуральним ресурсами, пляжами з білим піском, кораловими рифами і кокосовими деревами. Історично економіка острова була заснована на рибальстві і сільському господарстві, основною культурою були кокоси. З 1980-х років туризм став важливою економічною галуззю, а в наслідку основний індустрією. Клімат і доступність острова зробили його особливо привабливим як для міжнародних інвесторів, так і для туристів.
до Самет

Острів Самет – невеликий тайський острів в провінції Районг площею близько 5 км, розташований в Сіамській затоці. Острів знаходиться в 6,5 км на південь від континенту, в 200 км від Бангкока і в 85 км від Паттайї, і входить до складу національного морського заповідника Khao Laem Ya – Mu Ko Samet National Park, що включає крім Самет ще 4 тропічних острова: До Куди, Ко Круай, Ко Кангкао і Ко Платін. Вологий сезон на островах триває з травня по липень, однак дощі тут не затяжні, як це часто буває в інших районах Таїланду.

Що подивитися

За свою історію Таїланд встиг обзавестися безліччю унікальних пам’яток, кожен з яких можна назвати окремим шедевром архітектури. Тут всюди можна зустріти величезну кількість чудових скульптур, настінних розписів і декорацій в неперевершеному тайському стилі. Таїланд це музеї Бангкока, величезна кількість храмів – від самих невеликих, що загубилися в лабіринтах міських вулиць або джунглів і прихованих від очей пересічного туриста, до величезних і вселяють захоплення храмових ансамблів, таких, як Храм Смарагдового Будди і Храм Лежачого Будди в Бангкоку. Пам’ятки Таїланду різноманітні: тут сучасні споруди тісно переплелися з численними стародавніми святинями.
пам’ятки Бангкока
Парк Суан Рот Фай, Бангкок

Храм Смарагдового Будди
Королівський палац
мармуровий храм
Храм Ранкової Зорі
Храм Ват Сутхат
Храм Золотого Будди
Крокодиляча ферма в Самутпракарн
Національний музей Бангкока
Акваріум Siam Ocean World
зоопарк Дусит
Парк атракціонів Dream World
Парк розваг Світ Сафарі
Нічний ринок Патпонг
ринок Чатучак

пам’ятки Паттайї

храм Істини
Уолкінг стріт
Храм Ват Ян
шоу Тіффані
Холм Будди
Будда на горі Кхао Чи Чан
Храм Ват Йанасангварарам Ворамахавіхан
Храм Ват Саттахип
музей пляшок
Картинг-центр Bali Hai Pier
плавучий ринок
Зоопарк Као Кео
Міні-Сіам
Сад Нонг Нуч
Акваріум Підводний Світ
Зоопарк Тигрів Срі Рача
Парк мільйонорічних каменів і крокодиляча ферма
Ферма орхідей Сіріпхон
село слонів
Оглядовий майданчик на пагорбі Кхао Пхра Там Нак
Тематичний парк «Три королівства»
Центр дресирування мавп
Центр охорони черепах

пам’ятки Пхукета

ферма перлів
Сад метеликів і світ комах
палац мистецтв
кераміка Пхукета
Антикваріат Чана
кабаре Симон
Парк Пхукет-Фантазія
Зоопарк на Пхукеті
Діно парк

Пам’ятки До Чанга

Село Банг Бао
Залив Салак Пет
Святиня Чао За
Меморіал героям військово-морської битви

Водоспади До Чанга
Водоспад Khlong Phlu, Ко Чанг

Водоспад Тан Майом
Водоспад Клонг Плу
Водоспад Кірі Пет
Водоспад Клонг Нинг
Водоспад Нанг Йом
Водоспад Клонг Нонсо

пам’ятки Самуї

Ферма перлів Нага
зміїна ферма
Водоспади На Муанг
Хін Та І Хін Яай
Національний парк Анг Тхонг
Таємний сад Будди

3 COMMENTS

  1. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere.

  2. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here