Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) – держава на Аравійському півострові уздовж південного узбережжя Перської затоки, що складається з семи еміратів. Столиця країни Абу-Дабі, розташована на прибережному острові, славиться Великою мечеттю шейха Зайда, яка вміщає понад 40 тисяч віруючих і висвітлюється кришталевими люстрами. У Дубаї туристів приваблюють найвищий в світі хмарочос Бурдж-Халіфа, величезні торгові центри і розважальні заклади в самобутньому стилі.

Особливість географії ОАЕ полягає в тому, що більшу частину території Об’єднаних Арабських Еміратів займає пустеля (Руб-ель-Халі) – найбільша в світі область, покрита піском. У прибережних областях Об’єднаних Арабських Еміратів є родовища солі. Гірський рельєф характерний для північних і східних регіонів країни. Представники фауни – аравійський леопард і Козел альпійський, частіше можна побачити верблюдів і диких кіз. Під час весняних і осінніх міграцій птахів, що пролітають з Середньої Азії і Східної Африки, можна спостерігати їх великі скупчення на півночі країни. За межами гористих областей Фуджейра і Рас-ель-Хайма велика частина рослинності – результат програми уряду по озелененню країни: навіть гаї фінікових пальм в оазисі Buraimi, на східному кордоні країни, були сюди завезені з муніципальних парків.

ОАЕ – мусульманська країна. Тут не прийнято знаходитися на вулиці в нетверезому вигляді (за це можна потрапити до в’язниці) або зухвало одягненим (особливо стосується жінок). Але в останні роки з-за великої кількості туристів рамки пристойності зсуваються в бік європейських традицій.

Непристойним вважається витріщатися на людей, що моляться, бродити або стояти перед ними, фотографувати або знімати на їх відео- або фотокамеру під час намазу, заходити в мечеть в зухвалому одязі.

Рукостискання у арабів – знак особливої ​​дружелюбності і розташування, тому воно дещо триваліше, ніж у європейців і американців. Прощаючись, не забудьте обмінятися рукостисканням. З дорогими вам людьми – двома руками. Не намагайтеся першим подати руку жінці-мусульманці. Якщо це допустимо, вона сама зробить це.

Брати і пропонувати їжу і напої або будь-які предмети слід ТІЛЬКИ правою рукою.

Перед входом до житла необхідно зняти взуття. Вкрай викликає і образливим для араба вважається вид звернених в його сторону підошов сидить навпроти співрозмовника.

Щоб уникнути неприємностей, постарайтеся, щоб при фотографуванні в місті ви часом не відобразили військові об’єкти і будівлі, поліцейську дільницю або арабських жінок.

У бесіді з арабом, навіть якщо ви давно і дуже добре його знаєте, постарайтеся ніколи не ставити запитань про його дружині. При обміні словесними люб’язностями допустимо лише чемно впоратися про сім’ю.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here